Pozor! Období kašlů je tu
Venku nastal podzim, což znamená, že uklidíte všechno letní oblečení a pomalu se začnete strojit do něčeho teplejšího. Než k tomu ale dojde, spousta lidí právě špatně zvoleným oblečením a podceněním ranních nízkých teplot stihne nastydnout. Tento kolotoč je každý rok stejný a zřejmě si tím prostě musíte projít.
Vlhký kašel
Nachlazení a jeho příznaky, tedy rýma a kašel, jsou jedny z nejprotivnějších, jakými můžete trpět. U kašle je to o to horší, neobtěžuje pouze vás, ale často také vaše okolí, a to především v noci, kdy se nevyspí nikdo. Co je vlastně kašel? Dalo by se říci, že jde o obranný reflex, který slouží k vyčištění dýchacích cest a nejčastěji bývá spojen i se zvýšenou tělesnou teplotou. Už to je samo osobě dost velkou indicií, že se ve vašem těle něco děje.
Lékaři rozlišují dva typy kašle, každý je jiný a hlavně se trochu jinak léčí. Hodně lidí zná především suchý dráždivý kašel. Ten je běžný především na začátku každé nemoci, postupně se ale může měnit ve vlhký kašel s hlenem. Takovýto kašel se nazývá produktivní a pacient při něm vykašlává žlutý, někdy až zelený hlen. Důležité je proto co nejvíce vykašlávání usnadnit, aby se člověk nezačal dusit. Nejčastější příčinou vlhkého kašle bývá bakteriální infekce, tedy záněty. Často je však tento kašel spojen rovněž s rýmou. V takovém případě hlen stéká z nosní sliznice do nosohltanu.
Co dělat, když už máte kašel?
Kašli se dá celkem snadno předejít posilováním imunity a dostatkem vitamínů, když už jej ale přece jen chytíte, chce ho řešit odbornou pomocí. Zastavte se proto v lékárně a zažádejte o přípravek Ambrobene, který je v boji proti vlhkému kašli skutečně účinný. Jeho hlavní výhodou je, že rychle rozpouští hlen, a tím pádem usnadňuje jeho vykašlávání. Zároveň zklidňuje podrážděné průdušky, podporuje průnik antibiotik a zvyšuje imunitu.